اخبار

برای کارهای هنری از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

برای کارهای هنری از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

دنیای هنر علاقمندان خاص خود را دارد. هنر، انواع مختلفی دارد که برای هرنوع آن از ابزار مخصوص به خود استفاده خواهد شد. بسیاری از کارهای هنری با استفاده از دستگاه هویه خلق میشوند. حال افرادی که به این کار مشغول هستند باید بدانند که هویه مناسب کارهای هنری کدامند! البته با وجود مدل های زیادی که در بازار است انتخاب درست واقعا کار سخت و دشواری میباشد.

اما باید بدانید که یک انتخاب نادرست ممکن کل کار شما را خراب کند و نمای زیبا و خاص هنر شما را بگیرد. ما در این مقاله سعی داریم به شما بگوییم که هویه مناسب کارهای هنری کدامند. فرقی نمیکند که شما فردی مبتدی باشید یا حرفه ای ، در هر صورت باید در انتخاب این دستگاه مهم دقت کرده و مناسب ترین گزینه با توجه به حوزه کاری خود را انتخاب نمایید.

برای کارهای هنری از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

انواع هویه برای کارهای دستی و هنری

افرادی که در زمینه کارهای دستی و هنری کار میکنند ، قطعا با دستگاه هویه آشنا هستند. این محصول باعث میشود طرح هایی که امکان در آوردن آنها با دست وجود ندارد را با هویه به خوبی روی هر سطحی که میخواهید بیاندازید. البته باید بدانید که هویه انواع مختلفی دارد که هرکدام از آنها با توجه به ویژگی هایی که دارند برای کاری مناسب هستند. به طور کلی هویه ها به دو دسته هویه الکتریکی و هویه برقی تقسیم میشوند که تفاوت آنها در ساختاری است که دارند. گفتنی است که آسیب پذیر ترین بخش این دستگاه نوک آن است که با اکسید شدن نمیتواند به خوبی گرما را انتقال دهد.

هویه معمولی

از ساده‌ترین مدل هویه که ساختمانی بدون ذره‌ای پیچیدگی دارد هویه معمولی است. این دستگاه قابلیت تنظیم دما را نداشته و شما با گرمایی کاملا ثابت میتوانید کار خود را انجام دهید. لازم به ذکر است که هویه‌های معمولی در اندازه و شکل های متنوعی وجود دارند.

هویه قلمی

هویه های قلمی یکی از پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین مدلهای این ابزار هستند. این دستگاه توان های مختلفی داشته ، اما به طور کلی به دو دسته با قابلیت تنظیم دما و فاقد قابلیت تنظیم دما تقسیم میشود. در این مدل هویه ها این امکان وجود دارد که کاربران بتوانند در صورت خرابی، نوک آن را تعویض کنند. این یکی از مهم ترین ویژگی های هویه های قلمی به حساب می آید.

هویه تفنگی

اگر به دنبال هویه ای با توان و قدرت بالا هستید باید بگوییم که مدل تفنگی گزینه بسیار مناسبی برای شما است. این نوع هویه به خوبی حرارت را انتقال میدهد. هویه های تفنگی قابل حمل بوده و در صورت نیاز می‌توانید آنها را شارژ کنید. در بین تمام مدل هایی که در بازار موجود است هویه های قلمی و هویه های تفنگی رایج ترین مدل برای مصرف کنندگان هستند. این دو مدل به خوبی حرارت را انتقال داده و برای افراد حرفه‌ای و مبتدی گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شوند.

بهترین مدل های هویه برای کارهای هنری

برندهای زیادی وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید ، اما از بهترین و با اعتبارترین آنها میتوان به برند سومو ، ولر ، رونیکس و یاکسون اشاره کرد که با ویژگی هایی که دارند عملکرد خوبی را از خود به جا میگذارند. البته که هرکدام از این برندها نیز دارای مدل های گوناگون بوده که بازهم در بیشنان برخی از آنها برای امور هنری مناسب تر هستند.

هویه سومو مدل SM – 120

برند سومو یکی از معتبرترین شرکت ها در بازار است که مدل SM – 120 از این شرکت گزینه مناسبی برای کارهای هنری به حساب می آید. این دستگاه بیشتر برای حرفه ای ها بوده و با توان متغیر 200 وات قابلیت کار کردن دارد.

برای کارهای هنری از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

هویه سومو مدل SM 108

یکی دیگر از مدل های برند سومو که بسیار پرطرفدار بوده هویه تفنگی SM 108 است. این دستگاه نیز توانی متغیر برابر 130 وات داشته که با توجه به نیاز خود میتوانید آن را تنظیم کنید. قابلیت حمل راحت و آسان داشته و این امکان را برای شما فراهم میکند تا به راحتی هرجایی که میخواهید با خود ببرید.

هویه تفنگی 100 وات سومو مدل SM 3100

هویه سومو با طرح ولر گزینه مناسبی برای افرادی که کارهای هنری انجام میدهند خواهد بود. این دستگاه توانی برابر 100 وات داشته و همچنین لامپ نشانگر وضعیت بر روی آن تعبیه شده است. قابلیت تعویض نوک دارد و در 7 ثانیه گرم و به درجه مورد نظر شما میرسد.

هویه 80 وات میتسو مدل HW 4250

یک گزینه دیگر برای هنرمندان هویه میتسو مدل HW4250 میباشد. این دستگاه با ابعاد 23*7*3 سانتی متر به خوبی در دست قرار میگرید و با وزن 200 گرمی که دارد مشکلی برای حمل و نقل ایجاد نمیکند. توان این محصول 80 وات بوده که برای افراد مبتدی گزینه بسیار خوب و عالی به حساب می آید.

هویه سومو مدل SM 220

هویه سومو مدل SM 220 یک گزینه مناسب دیگر است که به شما در کارها هنری کمک میکند. این هویه با نوک ظریفی که دارد برای کارهای ظریف بسیار مناسب است. همچنین قابلیت تعویض نوک و المنت را داشته و در سطح های گوناگون میتوانید از آن استفاده نمایید.

برای کارهای هنری از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

هویه سامکو 130 وات مدل YP – 0130 W

گزینه دیگر هویه سامکو مدل YP – 0130W است. این دستگاه با ابعاد 3.5*3.5*32 سانتی متر بسیار خوش دست بوده و با وزن 130 گرم قابلیت حمل و جا به جایی راحت را دارد. همچنین با توان 130 وات حرارت لازم را برای کارهای شما ایجاد میکند. طول کابل این دستگاه 1 متر بوده و دسته ای به طول 14 سانت داشته که کار کردن را برای شما بسیار راحت و آسان کرده است.

هویه تفنگی 80 وات سازان مدل DTN40 – 80

یک مدل رایج و مناسب دیگر برای افرادی که کارهای هنری انجام میدهند هویه تفنگی سازان مدل DTN 40 – 80 است. این محصول با ابعاد 23*14*2 به خوبی در دست قرار میگیرد و با وزن 140 گرمی کاملا سبک بوده و حمل و نقل را آسان کرده است. این هویه توان 40 – 80 واتی داشته و حالت تفنگی آن کار را برای کاربران راحت و آسان کرده است.

هویه 130 وات سومو مدل SM – 119

از بهترین ویژگی های این مدل تعویض نوک آن بدون نیاز به هیچگونه ابزاری است. همچنین شما میتوانید توان آن را بین 20 تا 130 وات با زدن کلید آبی تغییر دهید، این کار تنها در 10 ثانیه انجام میشود. به همراه هویه SM – 119 یک درپوش پلاستیکی نیز است.