اخبار

برای کارهای ظریف از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

در بازار انواع مختلفی از دستگاه هویه وجود دارد که هر کدام از آنها با توجه به ویژگی ها و مشخصاتی که دارند برای کاری مناسب هستند. گفتنی است که استفاده از این دستگاه نیاز به یادگیری مهارت خاصی ندارد و با چند بار استفاده به طور کامل کار با آن را یاد خواهید گرفت.

ساختار متفاوت هویه ها باعث شده است تا کارایی آنها با یکدیگر فرق داشته باشند. اصولا کارهای ظریف نیاز به دستگاه هایی دارند که توان کمتر و دقت بیشتری داشته باشند. در بازار مدل های گوناگونی وجود دارد که همین موضوع باعث شده است کاربران حین انتخاب و خرید سردرگم شوند و در برخی واقع انتخابی نادرست داشته باشند.

بخش عمده‌ای از کارها در حوزه برق و الکترونیک با دستگاه هویه صورت میگیرد ؛ ما در این مقاله سعی داریم به شما بهترین مدل برای خرید هویه و کارهای ظریف به شما معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی و بدون مشکل عملکردی فوق العاده داشته باشید.

برای کارهای ظریف از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

انواع هویه در بازار

اگر یک جستوجو ساده در بازار داشته باشید متوجه میشوید که مدل های زیادی از هویه در بازار وجود دارد. هر کدام از آنها دارای مشخصات و ویژگی‌های خاص خود هستند که کارایی دستگاه هویه را متفاوت میکند. اگر بخواهیم به طور کلی به هویه نگاه کنیم باید بگوییم که به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم میشود. البته بر اساس منبع تغذیه هم به دو دسته الکتریکی و غیر الکتریکی نیز تقسیم میشود.

هویه ثابت

از پرکاربردترین و ساده ترین مدلها، هویه های ثابت هستند و نسبت به مدل های دیگر نیز بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند. این مدل قابلیت تنظیم دما نداشته و از ابتدای کار تا انتهای کار با یک دمای ثابت کار میکند.

هویه متغیر

در مدل های متغیر امکان تنظیم دما وجود داشته و میتوانید توان خروجی را به اندازه‌ای که میخواهید تغییر دهید. شما با وجود دکمه‌ای که بر روی هویه قرار دارد میتوانید دما و توان دستگاه را تنظیم کنید. همچنین در مدل های جدید این هویه تمامی مقادیر به صورت دیجیتال و پیشرفته به نمایش گذاشته میشوند.

برای کارهای ظریف از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

هویه الکتریکی

این مدل هویه ها به وسیله کابل و سیم به برق متصل می‌شوند و با جریان مستقیم برق شهری کار می‌کنند. در این دستگاه المنت‌های الکتریکی وجود داشته و گرما خود را از طریق جریان ثابت برق تامین می‌کند. این مدل را می‌توانید به صورت دستگاه قلمی ، تفنگی و معمولی تهیه کنید. گفتنی است که هر کدام از این مدل‌ها نیز دارای ویژگی‌های خاص خود می‌باشند.

  • برقی معمولی: از ساده ترین و رایج رین مدل ها، هویه برقی معمولی است که ساختاری ساده دارد. این مدل از جریان برق 220 ولت شهری تغذیه کرده و مدل‌های مختلف با توان 15 وات در بازار موجود می‌باشند.
  • قلمی: این مدل از یک سیم پیچ نیکل-کروم ساخته شده و مقاومت بسیار بالایی دارد. محدوده توان آن ها 20 تا 500 وات می‌باشد.
  • تفنگی: این مدل دارای ترانسفورماتور بوده که ولتاژ را کاهش و جریان را افزایش می‌دهد و حرارت را به طور مستقیم به نوک آن می‌فرستد.

هویه غیر الکتریکی

این مدل جریان مورد نیاز را از راه‌های دیگر تامین می‌کند، از این رو در مواقعی که برق مستقیم در دسترس نیست گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید. هویه غیر الکتریکی به دسته های مختلف از جمله گازی که یک مخزن گاز داشته و قابل شارژ هستند، چکشی که حرارت خود را از طریق کوره ای یا چراغ پریموس تامین می‌کنند، باتری خور ، شارژی و هیت تقسیم میشوند. با توجه به نیاز خود باید مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید که عملکردی فوق العاده داشته باشد.

بهترین مدل های هویه برای ظریف کاری

از بهترین مدل‌های هویه که در ایران موجود هستند برندهای سومو ، دایو ، لیکوتا ، سامکو ، گات ، چم و حرارت می‌باشند. هرکدام از این برند ها از اعتبار خوبی برخوردار بوده و با توجه به ویژگی ها و مشخصاتی که در آنها وجود دارد ، افراد باید با توجه به کار خود مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند.

هویه 80 وات چم مدل CH 120

یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای کارهای ظریف هویه چم مدل CH120 است که توان آن 80 وات می‌باشد. در صورت خراب شدن نوک دستگاه میتوانید آن را تعویض کنید تا انجام دادن کارها برای شما آسان و راحت شود. این دستگاه به خوبی کارهای ظریف را انجام میدهد.

هویه 80 وات میتسو مدل HW 4250

از مهم ترین ویژگی هایی که در خویه میتسو HW4250 وجود دارد، قابلیت تعویض نوک آن است که باعث می‌شود همیشه کارهای شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. این دستگاه با توان 80 وات که دارد به خوبی کارهای ظریف را انجام میدهد. کل وزن آن 200 گرم می‌باشد که هنگام استفاده سنگینی احساس نکرده و به راحتی کارهایتان را انجام دهید.

برای کارهای ظریف از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

هویه تفنگی حرارت 80 وات مدل Mitsu

توان این دستگاه بین 40 تا 80 وات بوده که با استفاده از کلید دو مرحله‌ای که بر روی آن قرار دارد میتوانید آنها را تغییر دهید. اولین مرحله 40 وات و دومین مرحله 80 وات بوده که میتوانید در حین کار این تغییرات را انجام دهید. از ویژگی‌های مهمی که در این محصول وجود دارد تعویض نوک هویه بوده که بسیار کارآمد است.

هویه 40 وات حرارت الکتریک مدل 60422

یک برند معتبر در بازار حرارت است که دستگاه های هویه بسیار خوبی را تولید و به بازار ارائه میکند. مدل 60422 یکی از بهترین دستگاه های هویه برای کارهای ظریف میباشد که با توان 40 واتی مناسب ترین حرارت را در حین کار ایجاد میکند. همچنین این دستگاه قابلیت تعویض نوک هویه را داشته که از مهم ترین مشخصات آن به حساب می آید.

هویه 100 وات حرارت 0100

یکی دیگر از محصولات بسیار عالی برند حرارت هویه 0100 است که گزینه مناسبی برای ظریف کاری می‌باشد. توان این دستگاه نسبت به مدل های قبلی کمی بیشتر بوده و با توان 100 حرارت را پخش میکند. استفاده از این دستگاه نیاز به دقت بیشتری دارد. امکان تعویض نوک را به شما میدهد و با وزن 180 گرم کار کردن را برای شما ساده و راحت میکند.

برای کارهای ظریف از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

هویه 40 وات سومو مدل SM – 121

این دستگاه دارای کلید سه حالته بوده که میتوانید قدرت دستگاه را با آن تنظیم کنید. دارای لامپ نشانگر وضعیت می‌باشد که هر لحظه می‌توانید متوجه شوید در چه شرایطی هستید. همچنین امکان تعویض نوک هویه را نیز دارد و توان قدرتی آن 40 وات می‌باشد.

هویه تفنگی میتسو مدل TB

هویه تفنگی میتسو توان متغیر بین 40 وات تا 80 وات را دارد. همچنین امکان تعویض نوک هویه وجود داشته و با وجود لامپ نشانگر وضعیت شما در جریان شرایط قرار میدهد.

هویه 60 وات چم مدل CH 110

توان این دستگاه 60 وات بوده که برای کارهای ظریف بسیار مناسب و عالی می‌باشد. این محصول قابلیت تعویض نوک هویه را دارد.