اخبار

برای تعمیر برد از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

برای تعمیر برد از چه نوع هویه ای استفاده کنیم؟

بسیاری از افراد نمیدانند که که وسایل و ابزارهایی که دارند برپایه و اساس چه نوع مولفه های داخلی هستند. البته باید گفت که لزومی ندارد که بدانند آنها تعمیرکار یا مهندس ساخت وسایل نیستند. اما خب موردی که به طور کامل روشن بوده این ایت که تمامی وسایل به غیر از ظاهری که دارند ، داخلی پرپیچ و خم و بردهایی پیچیده یا ساده نیز دارند. در واقع وجود بردها است که باعث میشود تا تمامی وسایل برای شما کار کنند. اما در صورتی خرابی هر وسیله ای ، قطعا افراد نمیتوانند برد آن را تعمیر کنند و حتما باید پیش تعمیرکار ببرند، مگر اینکه خودشان این کار را بلد باشند. یکی از دستگاه‌هایی که در تعمیر بردها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد ، هویه است. در واقع با هویه میشود ارتباط بین نقاط مختلف را برقرار کرد.

برای سوخته نگاری از چه هویه استفاده کنیم؟

چهار نکته مهم در هویه کاری بردها

هویه ابزاری حرفه‌ای است که برای متصل کردن نقاط مختلف در بردها استفاده می‌شود. حال شما میتوانید برای ساختن ، متصل کردن و تعمیر وسایل مختلف از این دستگاه استفاده نمایید. 4 مورد است که زمان استفاده از باید به آن توجه زیادی داشته باشید تا کار شما بی عیب و نقص انجام شود. توان هویه ، نوع هویه ، قابلیت کنترل دما و لوازم جانبی از مواردی هستند که هنگام انتخاب هویه باید در نظر داشته باشید.

توان هویه

بیشتر هویه هایی که در بازار موجود هستند توانی بین 20 تا 60 وات دارند. فراموش نکنید که هرچه توان هویه بالاتر باشد، میزان عملکرد آن بهتر و در آخر خروجی کار شما عالی خواهد بود. توان پایین به معنی سرعت کمتر در گرم شدن است. گفتنی است که توان بالا لزوما به معنی حرارت زیاد داشتن نیست. توان بالا یعنی با سرعتر بیشتری به دمای مورد نظر ما میرسد و در همان نقطه ثابت میماند.

نوع هویه

نوع هویه در کار شما تاثیر مستقیم میگذارد. به طور کلی سه نوع هویه داریم 1 – هویه قلمی 2 – هویه تفنگی و 3 – هویه استیشن که هرکدام از این مدل ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند.

  • هویه قلمی

یکی از ساده ترین و ارزان ترین مدل در بازار هویه قلمی یا خودکاری است. این مدل برای افرادی که تازه کار هستند و یا پروژه های معمولی و ساده مناسب می‌باشد. این هویه ها معمولا قابلیت تنظیم دما نداشته و دمای آنها به صورت متغیر بالا و پایین میشود.

  • هویه تفنگی

این مدل ها به دلیل اینکه شبیه به تفنگ هستند اینگونه نامگذاری شده اند. کار با این مدل هویه بسیار ساده و راحت بوده و دست را خسته نمی‌کند. بعضی از مدل‌های هویه تفنگی دارای نوار متصلی هستند که لحیم را تغذیه می‌کنند. هویه تفنگی به راحتی گرم میشود و با توجه به توان میزان گرمی آن بالا میرود.

  • هویه استیشن

بهترین مدل برای لحیم کاری هویه استیشن است. در این مدل هویه قلمی با یک دستگاه ترکیب شده و قابلیت تنظیم دما را نیز دارد.

  • لوازم و ویژگی های جانبی

لوازمی از جمله جعبه حمل هویه ، پایه هویه ، پاک کننده نوک هویه و…. از مواردی هستند که اگر کنار دستگاه هویه باشند کار را راحت تر می‌کنند. بعضی از مدل ها از این نظر بسیار مناسب بوده و گزینه های خیلی خوبی برای انتخاب به حساب می آیند. اما باید بدانید که برخی از لوازم را باید به صورت جداگانه تهیه کنید و همراه دستگاه به شما داده نمیشود.

برای سوخته نگاری از چه هویه استفاده کنیم؟

بهترین مدل های هویه برای تعمیر بردها

بطور کلی تعمیرکاران حوزه برق و الکترونیک از ابزارآلات مختلفی استفاده می‌کنند. یکی از دستگاه های رایج که اکثر تعمیرکاران از آن استفاده میکنند ، هویه است. در بازار مدل های زیادی وجود دارد اما تمامی آنها برای تعمیر بردها مناسب نیستند. حال میخواهیم چند مدل از بهترین هویه های بازار را برای تعمیر بردها به شما معرفی کنیم.

مجموعه 4 عددی تجهیزات الکترونیکی سومو مدل SM 300

این مجموعه با توان 40 وات گزینه خیلی مناسبی برای تعمیر بردهای مختلف به حساب می‌آید. البته این محصول برای افراد مبتدی که تازه شروع به کار کرده و پروژه های متنوع به آن ها داده نمیشود بسیار مناسب خواهد بود. این پکیج به همراه پایه هویه ، سیم قلع و قلع کش در اختیار شما قرار گرفته است.

هویه تفنگی 130وات سومو  مدل SM – 108

این محصول یک انتخاب مناسب برای پروژه‌های نیمه حرفه‌ای به حساب می آید. توان بالای این هویه باعث شده است تا دمای پایداری به شما داده و با سرعت بالا گرم شود. از دیگر مزایایی که این هویه دارد طراحی زیبای محصول بوده که با بسیار خوش دست و ارگونومیک طراحی شده و شما را خسته نمیکند. تمامی کارهایتان را با این محصول به راحتی و با سرعت بالا انجام دهید.

هویه 80 وات چم مدل CH120

مدل دیگری که به شما توصیه میکنیم مدل چم CH 120 است. این محصول برای افرادی که ظاهر اهمیت زیادی برای آنها ندارد و دنبال محصولی هستند که با آن بتوانند تمرین کنند بسیار مناسب میباشد. این محصول برای مبتدیان بسیار مناسب بوده و گزینه خوبی برای افرادی که نمیخواهند زیاد هزینه کنند می‌باشد.

هویه 40 وات سومو مدل SM – 140

اگر میخواهید که یک هویه با دوام داشته باشید که خوش دست هم باشد باید بگوییم که هویه سومو SM – 140 گزینه بسیار مناسبی است. برای پروژه های معمولی که پیچیدگی خاصی ندارند گزینه بسیار مناسبی میباشد.

هویه تفنگی 60 – 30 واتی سومو مدل SM 125

این هویه قسمتی در پشت خود دارد که میتوانید سیم را در آن گیر بدهید تا دیگر حین کار زیر دست و پای شما نباشد. زمانی سیم را در این قسمت میزارید با فشار دادن یک دکمه میتوانید میزان آن را کم و زیاد کنید. برای تمامی پروژه های نیمه حرفه ای این محصول گزینه ای بسیار مناسب به حساب می آید.

دستگاه هویه دیجیتال ولر مدل WE1010

اگر برای پروژه های نیمه حرفه ای خود دنبال یک دستگاه هویه خوب هستید ، باید بگم که ولر مدل WE1010 گزینه ای بسیار مناسب به حساب می آید.

دستگاه هویه گرداک مدل 952A

یکی از هویه های محبوب در بازار دستگاه هویه گرداک مدل 952A است. این محصول برای افرادی که به صورت حرفه‌ای کار میکنند گزینه کاملا مناسبی است. این را هم بدانید که هوای خروجی و پایه هویه دارای دمنده هوای گرم است.

برای سوخته نگاری از چه هویه استفاده کنیم؟

هویه تفنگی 100 وات سومو مدل SM3100

اگر میخواهید که یک هویه تفنگی با کیفیت بالا داشته باشید باید بگم که سومو مدل SM3100 مناسب ترین گزینه برای تمامی کاربران است. این محصول با گرم شدن حدود 7 ثانیه ، یک گزینه عالی بای لحیم کاری در دمای بالا می‌باشد.

هویه 100 وات حرارت الکتریک مدل Wooden Handle

این محصول با ویژگی‌ها و قیمتی قیمت هویه که دارد به خوبی میتواند برای تعمیر برد گزینه مناسبی محسوب شود.